Kopt fekete karácsony Egyiptomban

2010. január 08., címkék: Ökumené, kirollos pátriárka, halottak, ortodox karácsony, ökumené, egyházellenes

Az ortodox világ január hatodikán ünnepelte karácsonyt. Ez a nap az egyiptomi kopt ortodox keresztyének számára fekete ünnep volt, mivel hat keresztyén és egy muszlim rendőr halt meg Luxortól 64 km-re egy lövöldözésben.

I.Kirill: Oroszország egység csak hitben őrizhető meg!

2010. január 07., címkék: istentisztelet, Ökumené, kirill pátriárka, ortodox karácsony, ökumené

Négyezer hívő vett részt a moszkvai Megváltó Krisztus székesegyházban január 6-án, a karácsonyi vigília szent liturgiáján, amelyet idén először Kirill orosz ortodox pátriárka vezetett. A szertartást megelőzően közzétett üzenetében hangsúlyozta Karácsony jelentőségét a lelki újjászületés szempontjából.